Cierpisz na ból kręgosłupa ... ?
Przeczytaj obajwy opisane poniżej i zadzwoń do nas : 22 295 11 12
Zabolało Cię w kręgosłupie podczas dźwigania ?
Zadzwoń do Nas! Po krótkiej telefonicznej weryfikacji objawów powiemy Ci czy należy zrobić badania dodatkowe czy od razu przyjść na terapię.

Zapraszamy do naszych gabinetów wykonujących badanie USG piersi. Jest to najważniejsze badanie dla każdej kobiety mające na celu profilaktykę raka piersi. Dobrze wykonane badanie jest podstawowym elementem dagnozy.

Gabinet Warszawa usg piersi warszawa

Gabinet Katowice usg piersi katowice

Gabinet Bytom usg piersi bytom

 Rehabilitacja kolana Warszawa - Zajmujemy się sportową rehabilitacja kolana

Urazy skrętne kolana są najczęstszymi problemami z którymi pacjenci zgłaszają się na rehabilitację kolana. Urazy te kończą się zwykle naruszeniem ciągłości więzadeł, odpowiadających za stabilizację przyśrodkową kolana - więzadło poboczne piszczelowe i więzadło krzyżowe przednie kolana, które odpowiada za stabilność rotacyjną kolana. Uszkodzenie stabilizatorów przyśrodkowych, powoduje iż kolano jest bardziej narażone na uciekanie w kierunku koślawienia a tym samym na powtarzające się urazy. Rehabilitacja kolana po urazie skrętnym, polega na wzmocnieniu mięśni stabilizujących kolano, ze szczególnym naciskiem na wzmocnienie głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego. Głównym celem tych ćwiczeń jest zapobiegnięcie ponownym urazom skrętnym, a przede wszystkim efektowi ubocznemu jakim jest boczne przyparcie rzepki. Rehabilitacja opiera się na ćwiczeniach propriocepcji, bazujących na reedukacji nerwowo - mięśniowej, które przeciwdziałają powielaniu nieprawidłowych wzorców ruchowych oraz obniżeniu koordynacji, a przede wszystkim pozawalają na wyuczenie jak najszybszej reakcji obronnej na potencjalny uraz.

Bóle przeciążeniowe, charakteryzują się brakiem urazu, a mimo tego występowaniem bólu kolana po wysiłku, długim spacerze czy schodzeniu ze schodów. Rehabilitacja kolana przeciążonego opiera się na doskonaleniu funkcjonowania organizmu po uprzednim określeniu podłoża dysfunkcji. Przeważnie powodem problemu jest dysbalans pracy mięśni spowodowany nieprawidłowościami pracy biomechanicznej organizmu.

Do najpopularniejszych dolegliwości związanych z przeciążeniem, jest kolano skoczka, które jest efektem powtarzających się przeciążeniem więzadła rzepki w miejscu jego przyczepu do szczytu rzepki. Sumujące się mikrourazy prowadzą do entezopatii więzadła. Oprócz typowych powodów przeciążenia wynikających z powtarzających się dynamicznych ruchów kolana zgięcie – wyprost (głownie skoki - stąd nazwa), dodatkowymi czynnikami zwiększającymi możliwość podrażnienia więzadła są między innymi koślawe ustawienie stóp czy kolan, skrócenie mięśnia czworogłowego.

 

   
Tweet