Mając problem bólowy kręgosłupa często szukamy pomocy np. u osoby potocznie nazywanej kręgarz (kręgarz Warszawa). W większości przypadków, problemy spowodowane są biomechanicznymi zaburzeniami funkcji stawów kręgosłupa i doskonale reagują na terapię manualną, nazywaną często potocznie " nastawianie kręgosłupa ". Nastawienie nie zawsze wygląda jednak tak samo.  W zależności od występujących objawów, terapeuta na podstawie przeprowadzonego badania i ustalenia diagnozy, za pomocą różnych technik – między innymi nastawianie (manipulacja), mobilizacja, praca na tkankach miękkich, masaż leczniczy , stretching, niweluje pierwotne źródło wywołujące ból kręgosłupa. Nie zawsze nastawianie kręgosłupa jest konieczne. Terapeuta wybiera technikę najkorzystniejszą dla pacjenta, a przede wszystkim  skuteczną i bezpieczną.


Ewolucjoniści twierdzą, że kręgosłup człowieka „nie zdążył” przystosować się do wyprostowanej sylwetki i dlatego jest tak wrażliwy na obciążenia. Wystarczy, że coś dźwigniemy, kichniemy lub gwałtownie skręcimy szyję i pojawia się ostry, uporczywy ból kręgosłupa  - często kłujący i paraliżujący. Bóle wynikające z zablokowania ruchomości stawów kręgosłupa powstają zazwyczaj w wyniku gwałtownego ruchu, szarpnięcia lub skoku na jedną nogę. W takich wypadkach, gdy nastawianie kręgosłupa wyeliminuje pierwotną przyczynę powodującą ból kręgosłupa, dobrze na pacjentów działa masaż leczniczy kręgosłupa, który ma za zadanie zmniejszyć obronne napięcie mięśniowe, które zostało wywołane bólem.

Zablokowanie w odcinku szyjnym objawia się najczęściej bólem, przy próbie skrętu głowy, może również występować promieniowanie bólu do barku oraz drętwienie rąk, a także może powodować bóle i zawroty głowy.

Problemy w odcinku piersiowym kręgosłupa mogą powodować trudności w oddychaniu lub wrażenie płytkiego oddechu - zazwyczaj ma charakter kłująco-przeszywający, pacjent ma wrażenie, że ból "wchodzi pod łopatkę".

Około 50% pacjentów z bólami kręgosłupa cierpi na bóle w odcinku lędźwiowym. Czasami jest to tylko  niewielki ból w dolnej części kręgosłupa, a czasem  silne bóle krzyża promieniujące do nóg. Zablokowanie stawów krzyżowo-biodrowych może powodować ból promieniujący do pachwiny, uda (boczna część) oraz kolana.

Najczęściej bóle krzyża wiążą się z rodzajem wykonywanej pracy. Lista zawodów predysponujących i tym samym wywołujących ból kręgosłupa jest praktycznie nieograniczona. U niektórych ludzi dolegliwości spowodowane są złą postawą, zbyt długim staniem i siedzeniem, inni cierpią z powodu nieprawidłowej techniki dźwigania ciężkich przedmiotów.


 
Zadzwoń i umów się na wizytę tel.: 601 059 140
Zapisz się przez SMS


 
Spine Care - Rehabilitacja i Terapia Manualna Kręgosłupa: masaż leczniczy Warszawa; rwa kulszowa Warszawa; kręgarz Warszawa.

 

   
© www.kregoslup.warszawa.pl
stat4u